Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Friday 20 September 2019
U8 Schoolboy's Development
Deen Celtic x 2Lions x 2The Prince Grounds19:00
Under 12 Glanbia League Division 1A
Bridge Boy'sThomastown Boy'sGoresbridge18:15Kevin Cushen
Under 12 Glanbia League Division 2
Fort Rangers FCEvergreen CityKells Road18:15Cathal Poyntz
East End UnitedCallan Boy'sBennettsbridge18:45Lee Kill
Under 12 Glanbia League Division 2A
Thomastown CityFreebooters CityUnited Park Thomastown18:30Nickey Marnell
Under 16 TC Tyres League Division 1
Callan UnitedThomastown UnitedFair Green-Callan18:15James Nolan
Saturday 21 September 2019
U8 Schoolboy's Development
Freebooters X 4Idle
Evergreen x3Evergreen X3Kells Road
Bridge United x 4Thomastown United x 4Goresbridge10:00
Callan United x3Stoneyford United x 3Fair Green-Callan11:00
East End United x 1Highview Athletic x 2Bennettsbridge10:00
Under 12 Glanbia League Division 1A
Spa United AFCIdle
Deen Celtic AthleticCallan AthleticThe Prince Grounds11:15Patrick Geoghegan
Highview AthleticPaulstown 06 FCHarristown-Graignamanagh14:30Cathal Poyntz
Under 12 Glanbia League Division 2A
Stoneyford Boy'sRiver RangersStoneyford12:30Robert Quan
Lions Boy'sEvergreen Dynamo'sCork Road Durrow16:00Home Referee
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
IdleBridge United Athletic
Thomastown AthleticDeen Celtic AthleticUnited Park Thomastown18:00Michael Mc Loughlin
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
Spa UnitedIdle
Evergreen Boy'sHighview AthleticKells Road11:00Eoin Walsh
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Stoneyford Boy'sBridge Boy'sStoneyford11:00Robert Quan
Under 16 TC Tyres League Division 1
Freebooters AFCEvergreen AthleticWatershed16:00Patrick Murphy
Under 16 TC Tyres league Division 1A
IdleEast End United
Paulstown 06 FCClover UnitedRathdowney, Co Laois10:00Lee Kill
Deen Celtic Boy'sHighview AthleticThe Prince Grounds13:00Patrick Geoghegan
SFAI Under 13 Skechers Cup SE Region
ClerihanThomastown United BTipperary Venue12:00
Deen Celtic AFCThomastown United AThe Prince Grounds11:00John Martin
St MichaelsEast End UnitedCarrownreddy, Tipperary12:00
St Fiaccs Afc D1Stoneyford UnitedCarlow Venue13:00
DungravanBridge UnitedWaterford Venue12:30
Freebooters AFCSt LeonardsFair Green-Kilkenny11:00Nickey Marnell
VILLALions AFCWaterford Venue12:30
SFAI Under 15 Skechers Cup SE Region
Freebooters AFCClonmel TownFair Green-Kilkenny13:00Nickey Marnell
Bridge UnitedNurney villaGoresbridge12:30Cathal Poyntz
Clonmel CelticThomastown UnitedTipperary Venue12:00
Cahir parkEvergreen FCTipperary Venue12:30
Crettyard UtdStoneyford UnitedCarlow Venue12:45
Deen Celtic AFCMoyne RangersThe Prince Grounds13:00John Martin
Dungarvan UtdRiver RangersWaterford Venue14:30
Sunday 22 September 2019
Junior St Canices Credit Union Premier Division
Bridge United AClover UnitedGoresbridge11:00Nickey Marnell
Deen Celtic AFreebooters AThe Prince Grounds11:00Lee Kill
Junior Intosport.ie Division 1 League
Ormonde VillaEvergreen CGarringreen11:00James Nolan
Junior Eamonn Maher Coach Hire Division 2 League
Highview Athletic BPaulstown 06 FCHarristown-Graignamanagh14:30John Martin
Junior Division 3 League
Evergreen 46Clover United BKells Road14:30Patrick Murphy
Junior Pat Maher Shield
Evergreen FCSt. Johns FCKells Road11:00Michael Mc Loughlin
Thomastown UnitedFreebooters BUnited Park Thomastown11:00David Connolly
Newpark AFCEast End UnitedNewpark11:00Tristan Eardley
Under 12 Glanbia League Division 2
Deen Celtic Boy'sClover UnitedThe Prince Grounds14:00Lee Kill
Monday 23 September 2019
U8 Schoolboy's Development
Clover United x 2Spa United x 1Rathdowney, Co Laois18:30
Under 12 Glanbia League Division 1
Thomastown AthleticBridge United AthleticUnited Park Thomastown18:30Tristan Eardley
Stoneyford AthleticEvergreen AthleticStoneyford18:30Home Referee
Freebooters AthleticLions AthleticFair Green-Kilkenny18:30Nickey Marnell
Evergreen Boy'sFreebooters Boy'sKells Road18:30Cathal Poyntz
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Freebooters AthleticLions AFCWatershed19:15Lee Kill
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 1A
Callan UnitedFreebooters Boy'sFair Green-Callan18:30Michael Mc Loughlin
Under 14 Bennettsbridge Parts League Division 2
Thomastown Boy'sFreebooters CityUnited Park Thomastown18:15Kevin Cushen
Paulstown 06 FCEvergreen CityKells Road18:30Patrick Murphy
Under 16 TC Tyres League Division 1
Spa United AFCDeen Celtic AthleticJim Maher Park19:00John Martin
Thursday 26 September 2019
Under 11 Schoolboys League Black
Clover United x 1Spa United AFC x 1Rathdowney, Co Laois19:15
Friday 27 September 2019
SFAI Under 12 Skechers Cup SE Region
Evergreen BCallan UnitedKells Road18:30
Evergreen FC U11Evergreen AKells Road18:30
Saturday 28 September 2019
U9 Schoolboy's Development
Evergreen x4.Freebooters x 4Kells Road
Evergreen x 4Stoneyford United x 3Kells Road
Bridge United x 4Thomastown United x 3Goresbridge
Callan United x 3Paulstown 06 FC x 1Fair Green-Callan
Spa United X 2Idle
East End United x 1Freshford Town x 1Bennettsbridge
Deen Celtic x 2Highview Athletic x 2The Prince Grounds
Clover United x 2Lions AFC x 2Rathdowney, Co Laois
Under 11 Schoolboys League Amber
Freebooters x 2Freebooters x 2/Watershed
Bridge United x 2Thomastown United x 2Goresbridge
Evergreen x 2/Highview Athletic x 2Kells Road
Evergreen x 2Idle
Callan United x 2Stoneyford United x 2Fair Green-Callan
Deen Celtic x 2Lions x 2The Prince Grounds16:30
Under 11 Schoolboys League Black
Bridge United x 1Stoneyford United x 1Goresbridge
IdleRiver Rangers x 1
Freshford Town x 1Paulstown 06 FC x 1Woodview
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Thomastown United AthleticDeen Celtic AthleticUnited Park Thomastown
Callan UnitedBridge United AthleticFair Green-Callan
Fort Rangers FCFreebooters AthleticClonard Park10:30
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Lions AFCThomastown Boy'sCork Road Durrow
Evergreen Boy'sFreshford TownKells Road
Under 13 Kilkenny People League Division 2
Thomastown CityEvergreen CityUnited Park Thomastown
Paulstown 06 FCStoneyford United Boy'sStoneyford
Deen Celtic Boy'sDeen Celtic CityThe Prince Grounds
Freebooters Boy'sClover UnitedWatershed12:00
Under 14 Bennettsbridge Parts Division 1
Stoneyford AthleticEvergreen AthleticStoneyford
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Bridge UnitedRiver RangersGoresbridge
Callan UnitedThomastown AthleticFair Green-Callan
Deen Celtic AFCEvergreen AthleticThe Prince Grounds
Under 15 St Canices Credit Union Division 1A
Evergreen Boy'sPaulstown 06 FCKells Road
Thomastown United Boy'sHighview AthleticUnited Park Thomastown
Fort Rangers FCFreshford TownClonard Park12:15
Freebooters Boy'sEvergreen CityWatershed14:00
SFAI Under 14 Skechers Cup SE Region
Donohill & Dristrict F CThomastown United
Lions AFCFreebooters AFCCork Road Durrow
Sunday 29 September 2019
FAI Junior Cup
Evergreen FCBunclody FCKells Road
Bridge UnitedSt Fiacc'sGoresbridge
Thomastown UnitedCastlewarren CelticUnited Park Thomastown
New Ross CelticFreebooters AFC
Newpark AFCStoneyford UnitedNewpark
Fort Rangers FCNorth End United
SFAI U15 Subway Inter League
Drogheda LeagueKilkenny League
Under 13 Kilkenny People League Division 1
Stoneyford United AthleticEvergreen AthleticStoneyford11:00
Under 13 Kilkenny People League Division 1A
Spa United AFCEast End UnitedJim Maher Park
SFAI Under 12 Skechers Cup SE Region
Lions BBohemiansCork Road Durrow12:00
Thomastown UnitedBurrin CelticUnited Park Thomastown
Lions ABansha CelticCork Road Durrow14:00
Monday 30 September 2019
Under 15 St Canices Credit Union League Division 1
Freebooters AthleticStoneyford UnitedWatershed19:15
Total : 110